Havai fişekler yangın çıkardı

​Malatya’da bir düğünde atılan havai fişekler, hayvanat bahçesindeki tepeye düşerek yangın çıkardı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, havai fişeklerin yasaklanması çağrısında bulundu.


Yangın, Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Turgut Özal Tabiat Parkı Hayvanat Bahçesindeki tepede meydana geldi.

Mişmiş Parkındaki düğün salonunda yapılan düğünde atılan havai fişeklerden çıkan kıvılcım, karşı tarafta bulunan Turgut Özal Tabiat Parkı Hayvanat Bahçesindeki yel değirmenin bulunduğu tepeye düştü.

Düşen kıvılcımlardan tutuşan kuru otlardan çıkan yangının alevleri rüzgârın etkisiyle bir anda tüm tepeyi sardı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını güçlükle kontrol altına alarak söndürdü.

Duruma tepki gösteren vatandaşlardan Edip Şimşek, atılan havai fişeklerin tehlike saçtığına dikkat çekerek, satışının ve kullanılmasının yasaklanması gerektiğini söyledi.

Şimşek, "Parkta piknik alanında oturuyorduk, karşıdan havai fişek attılar. Havai fişekten dolayı kuru otların tutuşmasıyla yangın çıktı. Orada tabiat parkı ve hayvanat bahçesi var. Bir de atılan havai fişeklerden çocuklar korkuyor, aramıza da düşebilirdi. Ne düğünlerde ne de herhangi bir kutlamada havai fişeklerin atılması doğru değil, karşıyız ve istemiyoruz. Çünkü tehlike arz ediyor. Allah korusun can kaybına da sebebiyet verebilir. Satılması da atılması da doğru değil, vatandaşlarımız da bu konuda biraz duyarlı olsunlar. Buradan yetkililere sesleniyoruz! Havai fişeklerin satılması ve atılması yasaklansın çünkü hepimiz bir gün bundan dolayı sıkıntı çekebiliriz." diye belirtti.  (İLKHA)
Daha yeni Daha eski