Yunanistan Başbakanı Miçotakis: "Gerginlik giderilirse Erdoğan ile görüşmeye hazırım"


Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginliğin giderilmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye hazır olduğunu açıkladı.

Miçotakis, Selanik'teki 'Helexpo Forum' kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Doğu Akdeniz'deki gerginlik ve Türkiye ile ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu.
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Antalya'ya dönmesini 'olumlu bir ilk adım' olarak niteleyerek, bu adımın devamının gelmesi halinde Yunanistan'ın Türkiye ile istikşafi formattaki yeni görüşmelere hazır olduğunu söyledi.
Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sorular üzerine, "Gerginliğin giderilmesi halinde Erdoğan ile görüşmeye hazırım" ifadesini kullandı.
Türkiye ile Yunanistan arasında 2002'de başlatılan istikşafi görüşmelerin sonuncusu, 1 Mart 2016'da Atina'da yapılmıştı. Bu tarihten sonra iki ülke arasındaki görüşmeler, siyasi istişareler formatında devam etmiş ancak istikşafi çerçeveye dönmemişti. (İLKHA)
Daha yeni Daha eski