Öğrencilere tablet dağıtımı başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tablet dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor, peyder pey devam edecek." dedi.Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının dün başlamasının ardından, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu.


Tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterleri daha önce açıkladıklarını anımsatan Bakan Selçuk, "Kriterler doğrultusunda illerde okullar marifetiyle tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor ve peyderpey devam edecek." dedi.


Selçuk, "Elbette sadece bununla kalmıyoruz, biliyorsunuz 13 bine yakın EBA destek merkezi kurduk. EBA destek merkezlerinde, her birinde 8, 10 bilgisayarın olduğu bir eğitim ortamı var. Çocuklar kendi okullarına değil istediği EBA Destek Merkezi olan evine en yakın okula başvurup gidip bu merkezde istediği kadar çalışabilir, destek alabilir. Burada öğretmenlerimiz de var. Onlar da yardımcı olurlar." ifadelerini kullandı.


Bakan Selçuk, evinde çeşitli nedenlerden ötürü çalışma olanağı sınırlı olan çocuklar için ekip arkadaşları ile Türkiye'de bir ayda 13 bine yakın EBA Destek Merkezi oluşturulduklarını da vurguladı. (İLKHA)

Daha yeni Daha eski