Azerbaycan ordusu ilerlemeye devam ediyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, çatışmaların Ağdere, Ağdam, Hocavend ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.Açıklamada son 24 saatte Ermenistan'a ait 1 T-72 tankı, 1 D-30 obüsü, 1 havan topu takımı ve mühimmat dolu bir kamyonun imha edildiği vurgulandı.


Cephedeki durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu kaydedilen açıklamada, Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel ve askeri teçhizat kaybederek geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi. 


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun 23 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını duyurdu.


Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Muzaffer Azerbaycan ordusu, Fuzuli'nin Gobu Dilağarda, Yal Pirahmetli, Yukarı Yağlıvend, Dilağarda, Seyid Mahmudlu ve Elesgerli, Hocalı'nın Demirciler, Çanakçı, Medetkend ve Sığnak, Hocavend'in Susanlık, Domi, Tuğ, Akaku ve Azıh, Cebrail'in Hüseynalılar, Söyüdlü ve Aşağı Sirik, Gubadlı'nın Yukarı Mollu, Aşağı Mollu ve Hocik, Zengilan'ın Keçikli ve Ördekli köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan'dır." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

Daha yeni Daha eski