Doğu Anadolu buz kesti

Soğukların kendini hissettirdiği Doğu Anadolu Bölgesinde gece en düşük sıcaklık, sıfırın altında 23 dereceyle Ağrı'da ölçüldü.


Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma, pus ve don olayı bekleniyor.

Bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yetkililer ile sürücülerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Ağrı'da sabah saatlerinde yaşanan sis ve puslanma görüş mesafesini düşürdü. Kentte akan dere ve nehirlerin yüzeyleri yer yer donduğu görüldü.

Gece etkili olan soğuk hava nedeni ile bazı araçlar dondu. Donan aracını çalıştırmak için uğraşan Metin Adıgüzel adlı sürücü, çalışmayan aracını başka araç yardımı ile çektirerek sanayiye götürdü.

Adıgüzel, "Aracı çalıştırmak için uğraşıyoruz, şuan aracımız dondu, sanayiye çekmek zorundayız. Gece çalıştırmama rağmen şuan mazot filtresi de donmuş, aracın aküsü de bitmiş çalışmıyor." dedi.

Bölge illerinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 23, Kars'ta 22, Ardahan'da 19, Erzurum'da 14, Iğdır'da 9 ve Erzincan'da 7 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın ise Erzincan'da 8, Iğdır'da 4, Erzurum'da 0, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 7, Ardahan'da 5 ve Kars'ta 4 derece olması öngörülüyor. (İLKHA)
Daha yeni Daha eski