Bitlis'te yoğun kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi

Bitlis'te etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. 290 köy yolu ulaşıma kapanırken, araçlar yollarda mahsur kaldı.


Üç günden bu yana Bitlis'te kar yağışı etkisini sürdürüyor. Aralıksız etkili olan kar yağışı nedeniyle 290 köy yolu ulaşıma kapandı.

Özellikle Rahva bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle görüş mesafesi yer yer 4 metreye kadar düşerken, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Araçlar ve şehir içi otobüs bekleme durakları kara gömüldü. Üst geçit ve kaldırımlar kullanılamaz hale geldi.

Belediye ekipleri, kent merkezinde kapanan ana ve ara arterlerdeki yolları ulaşıma açmak için başlattığı çalışmalar sürüyor.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Meteorolojiden uyarı

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Bitlis çevrelerinde görülecek yoğun kar yağışı nedeniyle kuvvetli fırtına, çığ tehlikesi, ulaşımda aksaklığa karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ uyarısı

Açıklamanın devamında ise mevcut bulunan kar katmanının üzerine, beklenen kuvvetli yağışların gelmesi ve beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtınadan dolayı eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi. (İLKHA)
Daha yeni Daha eski