Whatsapp'ın zorunlu güncellemesi neleri kapsıyor?

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, kullanıcılarına yönelik "Zorunlu güncelleme" kararı sonrası, WhatsApp ile ilgili merak edilen birçok konu sorgulanmaya başlandı.


Türkiye'de en çok kullanılan yazışma uygulaması olan WhatsApp, gizlilik sözleşmesini yenilemesi ve kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşılacağı açıklamasının ardından, kullanıcılar alternatif uygulamalara yöneldi.

Daha güvenilir bir uygulama için araştırma yapan kullanıcılar, WhatsApp yerine başka uygulamaları indirirken hem Türkiye'de hem de dünya genelinde WhatsApp'ın yeni yüklemelerinin, 2021'in ilk yedi gününde önceki haftaya göre yüzde 15 düştü.

Alternatif mesajlaşma uygulaması olan BiP, Signal ve Telegram ise en çok indirilen uygulamalar içerisinde yer aldı.

WhatsApp güncellemesi; hesap bilgileri, mesajlar, bağlantılar, durum bilgisi, işlem ve ödeme verileri, müşteri desteği ve diğer iletişimler, kullanım ve kayıt bilgileri, cihaz ve bağlantı bilgileri, konum bilgileri, çerezler, başkalarının sizin hakkınızda sağladığı bilgiler, kullanıcı şikayetleri, Whatsapp'taki işletmeler, üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları, üçüncü taraf hizmetleri, yan hizmetler, emniyet, güvenlik ve bütünlük, facebook şirketleri hakkındaki iletişimler ve kurumsal etkileşimleri içeriyor. (İLKHA)

Daha yeni Daha eski